Jak wybrać najlepszą pościel, która pozwoli naszej skórze oddychać?

Jak wybrać najlepszą pościel, która pozwoli naszej skórze oddychać?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Dobrze dopasowana, oddychająca, lecz jednocześnie grzejąca. Taka właśnie powinna być idealna pościel. Niestety wiele materiałów, z których wykonuje się poszewki, nie spełnia żadnej z tych funkcji. Jak więc wybrać taką, która będzie dawać nam korzyści, a także będzie służyć przez długie lata? Zdecyduj się na pościel lnianą!

Zastosowania i właściwości lnu znane od lat

Len może zaskakiwać – nie jest to roślina porywająca wizualnie, ma dość drobne kwiatki w kolorze niebieskim, które da się zauważyć na wielu łąkach kwietnych. Niemniej jednak niesie ze sobą wiele interesujących zastosowań. Po oleiste zbawiennie wpływające na nasze zdrowie ziarna oraz kapitalne, trwałe włókna z łodyg. Co ważne, roślina wyrasta naturalnie w Polsce. Len jest wykorzystywany w kosmetyce, farmakologii jak również we włókiennictwie. Co prawda kojarzy się z mocnym, łatwo gniotącym się płótnem, ale dzięki stosownej technologii wytwarzane są przyjemne w dotyku, miękkie materiały.

Czy len wykorzystuje się w przemyśle tekstylnym? 

Czemu wskazane jest wydać więcej niż na pościel bawełnianą oraz kupić sobie taką uszytą z lnu? Sekret tkwi w cudownych właściwościach włókien, jakie sprawiają, że są one doskonałym materiałem na poszewki i prześcieradła. Przede wszystkim len jest termoregulacyjny, w związku z tym gwarantuje doskonały komfort latem, jak również zimą. W gorące dni delikatnie chłodzi, gdy jednakże jest zimno, osoby śpiące pod taką pościelą czują lekkie grzanie i miłe otulenie. Dzięki temu budzimy się rano w dobrej formie, bez niemiłego wrażenia zmęczenia oraz spocenia.

Dodatkowo struktura włókien czyni, że jest ona antyalergiczna – roztocza nie lubią na niej bytować. Grzyby i bakterie również nie rozwijają się ochoczo w tym środowisku, za to len działa łagodząco na skórne podrażnienia – jest kapitalny dla osób z delikatną skórą i skłonnościami do alergii. Do tego, mikroskopijne włókienka świetnie wpływają na mikrokrążenie, wskutek tego cera na ciele i twarzy jest w kapitalnej kondycji. Poszewki na poduszki z lnu nie elektryzują włosów – same zalety!

Błyskawiczna pielęgnacja i trwałość lnianych pościeli 

Ogromną zaletą pościeli z lnu jest jej bardzo prosta pielęgnacja. Co ciekawe, len odpycha zabrudzenia i kurz, wskutek tego tak łatwo się nie brudzi. Za to uwielbia wodę i im więcej ma za sobą prań, tym jest miększy oraz trwalszy! Stąd właśnie taką pościel można używać nawet kilkanaście lat bez najmniejszego kłopotu. To naturalny materiał, można go prać w pralce, trzeba tylko użyć delikatnego detergentu. Najlepiej postępować zgodnie ze wskazówkami producenta, jednakże z pewnością ta czynność nie będzie trudna.

Do jakiego stylu aranżacji wnętrz pasują pościele z lnu? 

Wśród tych wszystkich korzyści znajduje się także jej doskonały wygląd, który wspaniale łączy się z innymi elementami wystroju. Najlepiej prezentować się będzie w minimalistycznym, skandynawskim wnętrzu, ze względu na jej naturalne zagięcia, które podkreślają surowy charakter pomieszczenia. Dopasuj do tego dodatki w stylu boho, a całkowicie odmienisz swoją sypialnię.

Autor artykułu
Teofil Włodarczyk
Oceń artykuł
Tagi artykułu
pościel pościel lniana len
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Sprawdzone metody wyboru lustra do łazienki
  • Data dodania:
  • 4.00
  • 1
Artykuły z tej kategorii
Dobrze dopasowana, oddychająca, lecz jednocześnie grzejąca. Taka właśnie powinna być idealna pościel. Niestety wiele materiałów, z których wykonuje się poszewki, nie spełnia żadnej z tych funkcji. Jak więc wybrać taką, która będzie dawać nam korzyści, a także będzie służyć przez długie lata? Zdecyduj się na pościel lnianą!Zastosowania i właściwości lnu znane od latLen może zaskakiwać – nie jest to roślina porywająca wizualnie, ma dość drobne kwiatki w kolorze niebieskim, które da się zauważyć na wielu łąkach kwietnych. Niemniej jednak niesie ze sobą wiele interesujących zastosowań. Po oleiste zbawiennie wpływające na nasze zdrowie ziarna oraz kapitalne, trwałe włókna z łodyg. Co ważne, roślina wyrasta naturalnie w Polsce. Len jest wykorzystywany w kosmetyce, farmakologii jak również we włókiennictwie. Co prawda kojarzy się z mocnym, łatwo gniotącym się płótnem, ale dzięki stosownej technologii wytwarzane są przyj...