Kiedy maszyna do szycia to dobry pomysł na prezent?

Kiedy maszyna do szycia to dobry pomysł na prezent?

Data dodania:
Ocena
0.00

Nosisz się z zamiarem szycia dla siebie lub innych? Na pewno przyda ci się maszyna do szycia. Do wyboru jest niezwykle duża liczba różnego rodzaju maszyn, dlatego powinno się poznać je wszystkie i zdecydować się na taką, która odpowiada twoim wymaganiom. Żadna maszyna nie potrafi wszystkiego, dlatego może się okazać, że będziesz potrzebował więcej niż jednej. Zacznij szyć oraz tworzyć, a z pewnością szybko będziesz czerpać z tego radość!

Stebnówka – Podstawowa maszyna do szycia

Może się wydawać, że stebnówka jest najprostszą maszyną do szycia: ma ona tylko jeden ścieg, prosty. Słabą liczbę możliwości uzupełnia jednak niezawodność, moc, a także bardzo dobra jakość wykonania. To właśnie stebnówkę wykorzystuje się do szycia skór oraz innych grubych i twardych materiałów. Bardzo dobrze sprawdza się do szycia torebek czy plecaków,  taki typ maszyny można odnaleźć u szewca albo kaletnika.

Wielofunkcyjna maszyna do szycia

Obecnie jest to najbardziej rozpowszechniona z maszyn do szycia w domu. Do wyboru jest kilka typów ściegów. W zależności od rodzaju taka maszyna może być mechaniczna albo elektroniczna – komputerowa, w której wybór rodzaju, długości i szerokości ściegu ustawia się za pomocą panelu elektronicznego. Mechaniczne sterowanie wymaga obsłużenia pokręteł oraz przycisków, za to ich zaletą jest na pewno niższa cena. Liczba programów oraz ściegów jest zróżnicowana w zależności od modelu, może ich być kilka, lub nawet kilkadziesiąt.

Overlock

Służy do wykonywania ściegów zabezpieczających krawędź materiału. Jest używana do scalania, wykańczania, a także obszywania tkanin i dzianin. Takie maszyny mogą wykorzystywać trzy, cztery bądź pięć nitek, każda z nich przechodzi przez swój niezależny chwytacz. To cudownie uzupełnienie maszyny wielofunkcyjnej, nawet jeśli jest ona wyposażona w ścieg overlockowy. W takim typie maszyny pracuje nóż, który zrównuje oraz ścina brzegi obszywanych materiałów.

Coverlock - inaczej nazywany renderką

Inaczej nazywany renderką, tworzy ona ścieg drabinkowy, który pozwala na trwałe oraz efektowne łączenie materiałów, w szczególności dzianin. Stosunkowo podobny do overlocka, zapewnia przeszywanie materiału nie po brzegu, lecz po całej jego powierzchni. Jak szyje renderka? Tego typu wykończenie posiada większość dostępnych w sklepach rękawków podkoszulek, nogawek spodni oraz brzegów sukienek.

Merrylock

Połączenie overlocka i coverlocka, super maszyna! Doskonały sprzęt dla osób szyjących dużo i często, w szczególności dzianiny. Taka maszyna często ma także funkcję szycia ściegiem łańcuszkowym. Zajmuje nieco więcej miejsca niż overlock. Dzięki ogromnym możliwościom wyboru ściegów, różnej liczby nitek i igieł można tworzyć z nią niemal wszystko, od prostych dziecięcych spodenek, po ciekawe sukienki, a nawet bluzy z kapturem o złożonej konstrukcji.

Kieszonkowa maszyna do szycia

Novum i zabawka, można ją zabrać ze sobą w podróż służbową bądź na wczasy, a także zastosować do drobnych napraw. Niestety, nadzwyczaj trudno jest zachować prostą linię ściegu, dlatego nie zastąpi ona standardowej maszyny w szyciu różnego rodzaju materiałów.

Hafciarka

Nie do szycia, tylko do zdobienia materiałów – maszyna typu hafciarka pozwala na robienie wyjątkowych wzorów na powierzchni odzieży, obuwia, tkanin oraz dzianin. W sklepach dostępne są rozmaite hafciarki komputerowe, dające możliwość stworzenia nieskończenie dużej ilości wzorów z zastosowaniem wielu kolorów nici. Efektownie i ciekawie – ograniczeniem jest tylko wyobraźnia właściciela takiej maszyny!

Autor artykułu
Wera Czerwińska
Oceń artykuł
Tagi artykułu
stebnówka maszyny do szycia wielofunkcyjne maszyny do szycia overlock coverlock merrylock hafciarka
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Co to są programy partnerskie?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Artykuły z tej kategorii
Wybierz konkretną maszynę do szycia!
Data dodania:
Co to są programy partnerskie?
Data dodania:
Nosisz się z zamiarem szycia dla siebie lub innych? Na pewno przyda ci się maszyna do szycia. Do wyboru jest niezwykle duża liczba różnego rodzaju maszyn, dlatego powinno się poznać je wszystkie i zdecydować się na taką, która odpowiada twoim wymaganiom. Żadna maszyna nie potrafi wszystkiego, dlatego może się okazać, że będziesz potrzebował więcej niż jednej. Zacznij szyć oraz tworzyć, a z pewnością szybko będziesz czerpać z tego radość!Stebnówka – Podstawowa maszyna do szyciaMoże się wydawać, że stebnówka jest najprostszą maszyną do szycia: ma ona tylko jeden ścieg, prosty. Słabą liczbę możliwości uzupełnia jednak niezawodność, moc, a także bardzo dobra jakość wykonania. To właśnie stebnówkę wykorzystuje się do szycia skór oraz innych grubych i twardych materiałów. Bardzo dobrze sprawdza się do szycia torebek czy plecaków,  taki typ maszyny można odnaleźć u szewca albo ...