Co wziąć pod uwagę, kiedy wybieramy okulary?

Co wziąć pod uwagę, kiedy wybieramy okulary?

Data dodania:
Ocena
0.00

Rozglądając się dookoła na ulicy, można zauważyć, że znaczna część ludności ma problemy ze wzrokiem. Przyczynia się do tego nasz tryb życia, który wymaga od nas siedzenia przed komputerem po kilka godzin każdego dnia i wpatrywanie się w monitor. Niegdyś było takie powiedzenie, że wyłącznie kujony noszą okulary, a dzisiaj stało to się rzeczywistością i normą. Pośród okularów można wybierać korekcyjne, ochronne czy przeciwsłoneczne!

Dopasuj okulary korekcyjne do własnej stylizacji!

Obecnie okulary korekcyjne mogą wyglądać dobrze i elegancko. Kiedyś były to dość przeciętne oprawki o prymitywnej budowie, które niekoniecznie pasowały do kształtu twarzy oraz ubrania. Na szczęście dzisiaj producenci oprawek wychodzą naprzeciw oczekiwaniom nabywców. Obecnie na rynku odnajdziesz wzory, które nawiązują swoim designem do stylu retro. Popularne są dodatkowo stonowane projekty, gdzie kształt oprawek jest niezwykle prosty. Tego typu budowa przeważa szczególnie pośród męskich okularów. Dostępna jest także niezwykle szeroka paleta barw. Tym sposobem możemy dostosować oprawki do barwy marynarki, swetra albo innych elementów odzieży. W wyborze właściwych oprawek pomogą doradcy w gabinetach optycznych.

Czy musimy zakładać okulary ochronne do pracy przy komputerze? Sprawdź, przed czym chronią!

Okulary ochronne do pracy przy komputerze mogą być równocześnie oprawkami korekcyjnymi. Jest to wynikiem tego, że osoby spędzające dużo czasu przed ekranem monitora mają większą tendencję do wady wzroku. Wybierając okulary, wskazane jest zaopatrzyć je w coś, co uprości wykonywanie powszednich zadań. Okulary z antyrefleksem pomagają ochronić wzrok przed szkodliwym promieniowaniem monitora bądź innych urządzeń elektronicznych. Dodatkowa powłoka elektrostatyczna ogranicza przyleganie do szkieł znajdującego się w powietrzu kurzu bądź innych drobin. Dodatkowo wymiernym plusem jest również zabezpieczenie przed promieniowaniem elektromagnetycznym.

Od czego chronią okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne powinny być obowiązkowym wyposażeniem w słoneczne dni. Przede wszystkim w związku z tym, że oczy nie są do końca przystosowane do funkcjonowania w ostrym świetle. Nadmierne oddziaływanie promieni wpływa negatywnie na pracę gałki ocznej. Może pojawić się uczucie suchości oka, łzawienie i kłopoty z prawidłowym widzeniem. W skrajnym przypadku może dojść do zniszczenia wzroku. Dlatego tak istotne jest regularne noszenie okularów przeciwsłonecznych. Ciemniejsze oprawki ułatwiają przemieszczanie się w słoneczne dni. Niemniej jednak muszą one być wyposażone w filtr, który zabezpiecza przed promieniowaniem UV. Jest to bardzo istotne, ponieważ mniejszy dostęp do światła w okularach przeciwsłonecznych poszerza źrenice.

Kiedy należy udać się do optometrysty?

Optometrysta, czyli specjalista, który zajmuje się wyłącznie badaniem wzroku. Do jego zadań należy diagnoza pacjenta oraz trafne postępowanie, jeżeli oczy są chore. Jest odpowiedzialny za odpowiedni dobór szkieł do oprawek bądź soczewek kontaktowych dla osób z wadami wzroku. Pomaga w wyborze, biorąc pod uwagę możliwości i preferencje pacjenta. W skład doboru okularów wchodzi wybór uszlachetnień oraz filtrów barwnych poprawiających widzenie!

Autor artykułu
Kamila Borkowska
Oceń artykuł
Tagi artykułu
okulary optometrysta okulary przeciwsłoneczne promieniowanie uv okulary z antyrefleksem okulary ochronne okulary do pracy przy komputerze okulary korekcyjne
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Co wziąć pod uwagę, kiedy wybieramy okulary?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Artykuły z tej kategorii
Rozglądając się dookoła na ulicy, można zauważyć, że znaczna część ludności ma problemy ze wzrokiem. Przyczynia się do tego nasz tryb życia, który wymaga od nas siedzenia przed komputerem po kilka godzin każdego dnia i wpatrywanie się w monitor. Niegdyś było takie powiedzenie, że wyłącznie kujony noszą okulary, a dzisiaj stało to się rzeczywistością i normą. Pośród okularów można wybierać korekcyjne, ochronne czy przeciwsłoneczne!Dopasuj okulary korekcyjne do własnej stylizacji!Obecnie okulary korekcyjne mogą wyglądać dobrze i elegancko. Kiedyś były to dość przeciętne oprawki o prymitywnej budowie, które niekoniecznie pasowały do kształtu twarzy oraz ubrania. Na szczęście dzisiaj producenci oprawek wychodzą naprzeciw oczekiwaniom nabywców. Obecnie na rynku odnajdziesz wzory, które nawiązują swoim designem do stylu retro. Popularne są dodatkowo stonowane projekty, gdzie kształt oprawek jest niezwykle prosty. Tego typu budowa pr...