Najważniejsze korzyści stosowania kosmetyków naturalnych

Najważniejsze korzyści stosowania kosmetyków naturalnych

Data dodania:
Kategoria: Moda i uroda
Ocena
0.00

Kosmetyki do pielęgnacji cery nieustannie się zmieniają. Niektóre produkty w ekspresowym tempie zyskują zainteresowanie odbiorców i równie szybko tracą na swojej wartości. Kosmetyki naturalne to trend, który pojawił się na rynku jakiś czas temu i nieustannie jest chętnie kupowany przez konsumentów. Co takiego kryje się za tym, że warto zwracać uwagę na produkty, które w swoim składzie zawierają najbardziej naturalne substancje?

Czy brak chemii w kosmetykach naturalnych wpływa dobrze na cerę?

Najistotniejszy aspekt, jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne, to używanie do ich produkcji składników nieszkodliwych dla skóry. Typowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, w szczególności szkodliwe dla naszej skóry parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i lub oleje mineralne. Składniki te naruszają naturalną barierę lipidową skóry, powodują przesuszanie się cery, a także wysypki oraz zaczerwienienia.

Organiczne kosmetyki nie posiadają w składzie tych substancji. W związku z tym mając możliwość zadecydowania o tym, co stosujemy na naszą cerę i przy tym decydując się na kosmetyki naturalne jesteśmy w stanie wykluczyć zły wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą skórę, ale również na nasze zdrowie.

Jak działają kosmetyki naturalne?

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego charakteryzują się skutecznym działaniem oraz utrzymują naturalne procesy, które zachodzą w skórze. Kosmetyki ekologiczne usprawniają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki efektywnie wiążą wodę w komórkach i zapobiegają jej parowaniu, w przeciwieństwie do standardowych składników, jakie jedynie tworzą warstwę zatrzymującą wilgoć.

Również kosmetyki naturalne oddziaływają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Rezultaty stosowania może i potrzebują więcej czasu, jednakże są trwałe i powinno się na nie poczekać.

Dbałość o środowisko, to zaleta stosowania kosmetyków naturalnych

Kosmetyki naturalne produkowane są z dbałością o środowisko. Surowce stosowane na opakowania produktów z reguły pochodzą w 100% z recyklingu. Natomiast aktywne składniki naturalne pozyskiwane są z ekologicznych upraw przyjaznych dla środowiska. Przy wytwarzaniu kosmetyków nie wykorzystuje się żadnych chemikaliów, a gleba nawożona jest w sposób naturalny. Ekologiczne hodowle są znacznie mniej wrogie dla środowiska.

Chcesz ograniczyć cierpienie zwierząt? Wybierz kosmetyki cruelty free

Produkty naturalne wpływają na ochronę zwierząt (tak zwane crueltyfree). Przy ich wytwarzaniu nie cierpią żadne żywe istoty, a produkty naturalne nie mają w formule składników pochodzących od martwych zwierząt. Wybierając takie produkty świadomie ograniczamy cierpienie zwierząt oraz przede wszystkim - działamy etycznie. Dodatkowo skutecznie dbamy o naszą skórę.

Specjalne symbole typu Ecocert, VeganSociety czy CrueltyFree, to określenia na kosmetyki, które są przyjazne zwierzętom.

Autor artykułu
Norbert Kania
Oceń artykuł
Tagi artykułu
kosmetyki naturalne ekologia ecocert vegansociety crueltyfree parabeny SLS glikole PEG oleje mineralne bariera lipidowa
Komentarze artykułu
1
Aga Walczak

Kosmetyki naturalne mają to do siebie, że są strasznie drogie ale i mogą bardziej uczulać.

0 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii
Typy urody, a makijaż!
Data dodania:
Kosmetyki do pielęgnacji cery nieustannie się zmieniają. Niektóre produkty w ekspresowym tempie zyskują zainteresowanie odbiorców i równie szybko tracą na swojej wartości. Kosmetyki naturalne to trend, który pojawił się na rynku jakiś czas temu i nieustannie jest chętnie kupowany przez konsumentów. Co takiego kryje się za tym, że warto zwracać uwagę na produkty, które w swoim składzie zawierają najbardziej naturalne substancje?Czy brak chemii w kosmetykach naturalnych wpływa dobrze na cerę?Najistotniejszy aspekt, jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne, to używanie do ich produkcji składników nieszkodliwych dla skóry. Typowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, w szczególności szkodliwe dla naszej skóry parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i lub oleje mineralne. Składniki te naruszają naturalną barierę lipidową skóry, powodują przesuszanie się cery, a także wysypki oraz zaczerwienienia.Organiczne kosmetyki nie posiadają w składzie tych substanc...