Organizacja objazdu po parkach narodowych w USA – jakie są najważniejsze kwestie?

Organizacja objazdu po parkach narodowych w USA – jakie są najważniejsze kwestie?

Data dodania:
Ocena
0.00

Wyprawa po rezerwatach USA może być trudna do zaplanowania, szczególnie jeśli brak Ci doświadczenia. Do organizacji takich wycieczek trzeba posiąść wiedzę, która pomoże Ci w podjęciu jak najlepszej decyzji. Jaki wybrać transport, nocleg i co zabrać ze sobą? Na te pytania odpowiadamy właśnie w tym tekście.

Jaki środek transportu wybrać na wycieczkę po USA?

Wypożyczenie samochodu to fundamentalna sprawa jeżeli chodzi o wycieczkę po parkach narodowych – przecież musisz czymś podróżować. :) W USA nie ma odpowiedniej alternatywy dla własnego samochodu, transport publiczny jest niezwykle słabo rozwinięty. Z tego powodu załatwienie kwestii związanych z wypożyczeniem samochodu to pierwszorzędna sprawa.

Po pierwsze powinno się zadać sobie kilka pytań na początek, to znaczy: jak będzie wyglądać trasa, a w związku z czym, w którym miejscu wypożyczyć auto, oraz w jakim je zwrócić. Należy zwrócić uwagę, że zwrócenie wynajętego auta w innym miejscu w wielu przypadkach wiąże się z wyższymi kosztami. Oprócz tego ważne jest wykupienie właściwego ubezpieczenia.

Dodatkowo należy pamiętać, że kierować pojazdem może tylko ta osoba, na jaką zostanie ono wypożyczone, żeby dzielić się jazdą, trzeba pamiętać o opłaceniu pozwolenia dla dodatkowego kierowcy. Poza tym kluczową sprawą jest długość trasy, czyli na jak długo trzeba wypożyczyć samochód.

Wynajem auta w USA – jak wygląda ten proces?

Proces wypożyczenia auta w USA może wydawać się skomplikowany, ale tylko wówczas kiedy nie będziesz właściwie przygotowany. Aby uniknąć przepłacania za wynajem oraz dodatkowych opłat lub kar wynikających z niewiedzy, wskazane jest wcześniej odpowiedzieć sobie na wspomniane wyżej pytania i wybrać właściwe auto na swoją wymarzoną podróż.

Jakie są najlepsze rezerwaty i Parki Narodowe w USA?

Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych to zdecydowanie przepiękne i warte obejrzenia miejsca na zachodzie! Rozpoczynając podróż z San Francisco, możemy odwiedzić Yosemite, Sequoia, Death Valley, po drodze oczywiście Las Vegas, Grand Canyon i zakończyć w Los Angeles. A jeśli masz więcej czasu „mustsee” jest Zion czy Bryce Canyon w Utah! Możliwości jest dużo i łatwo zaplanować świetną trasę z dość krótkimi odcinkami między parkami.

Wstęp do parków jest zazwyczaj płatny, możemy opłacać wstęp pojedynczo do każdego parku, lub wykupić karnet America the Beautiful. Jeśli twój roadtrip jest dosyć ograniczony czasowo, wskazane jest zrobić research przed wjazdem do każdego z parków, aby mieć pojęcie, na jakie szlaki warto się udać i nie tracić zbyt wiele czasu.

Zwiedzanie parku narodowego – co musisz wziąć pod uwagę?

Na wjeździe otrzymuje się wszystkie informacje dotyczące parku, zwierząt i zasad bezpieczeństwa. Najlepiej wyruszać na szlaki wraz ze wschodem słońca i kończyć hike tuż przed nadejściem nocy. Trzeba pamiętać o niepozostawianiu jedzenia w aucie na parkingach, ponieważ niedźwiadki są niezwykle sprytne i umieją dostać się nawet do zamkniętego auta. :)

Opcje spania na roadtripie są przeróżne, można zabukować miejsca campingowe na terenie parku, najlepiej robić to z dużym wyprzedzeniem. Inną opcją jest nocowanie na bezpłatnych dzikich campingach, a prócz tego zawsze można zarezerwować pokój w motelach, których jest dużo na trasie i wcale nie jest to dużo droższe rozwiązanie.

Co zabrać na kemping w USA?

Najważniejszą kwestią jest to, aby nie zabierać całego ekwipunku z Polski. Wszelkie potrzebne rzeczy na wyjazd możesz zakupić w hipermarkecie w USA. Powinny to być sprzęt do spania, ale także filtrowana butelka na wodę, dzięki której w każdym miejscu bez obaw będziesz mógł nalać sobie wody. Warto zakupić też apteczkę oraz krem z filtrem.

Autor artykułu
Olga Kaczmarczyk
Oceń artykuł
Tagi artykułu
Yosemite Sequoia Death Valley Las Vegas Grand Canyon Los Angeles Zion Bryce Canyon w Utah
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii
Savoir vivre podróżowania busem
Data dodania:
Wyprawa po rezerwatach USA może być trudna do zaplanowania, szczególnie jeśli brak Ci doświadczenia. Do organizacji takich wycieczek trzeba posiąść wiedzę, która pomoże Ci w podjęciu jak najlepszej decyzji. Jaki wybrać transport, nocleg i co zabrać ze sobą? Na te pytania odpowiadamy właśnie w tym tekście.Jaki środek transportu wybrać na wycieczkę po USA?Wypożyczenie samochodu to fundamentalna sprawa jeżeli chodzi o wycieczkę po parkach narodowych – przecież musisz czymś podróżować. :) W USA nie ma odpowiedniej alternatywy dla własnego samochodu, transport publiczny jest niezwykle słabo rozwinięty. Z tego powodu załatwienie kwestii związanych z wypożyczeniem samochodu to pierwszorzędna sprawa.Po pierwsze powinno się zadać sobie kilka pytań na początek, to znaczy: jak będzie wyglądać trasa, a w związku z czym, w którym miejscu wypożyczyć auto, oraz w jakim je zwrócić. Należy zwrócić uwagę, że zwrócenie wynajętego auta w innym...