Sprawdzone metody wyboru lustra do łazienki

Sprawdzone metody wyboru lustra do łazienki

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
4.00

Lustereczko powiedz przecie..., ale żeby powiedziało, musi w łazience być. Nieważne czy wiszące, czy stojące małe, czy duże w oszałamiającej ramie w stylu retro, czy surowe i ostre. Wyboru luster jest ogromna ilość, ale nie może go zabraknąć w żadnej łazience. W związku z tym, że wybranie odpowiedniego, które będzie stanowiło integralną część z łazienką, nie jest proste, przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek, które mogą ułatwić to zadanie.

Czy ważny jest rozmiar i kształt lustra w łazience? 

Jeszcze parę lat temu architekci wnętrz zwracali uwagę na wymiary lustra. Krążyło przekonanie, że nie powinno być ono szersze od umywalki. Aktualnie ta zasada jest bardzo elastyczna oraz niekoniecznie jest stosowana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego gustu właściciela oraz stylu, w którym zbudowana jest łazienka. Na pewno duże rozmiary są obecnie mile widziane. Przyjmuje się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeśli jest okrągłe. Z punktu widzenia praktyczności, zazwyczaj wiesza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty powinny być dopasowane do stylu wnętrza oraz preferencji.

Klasyczne kształty luster łazienkowych — okrągłe i prostokątne 

Okrągłe lustra w łazience były na porządku dziennym. Obecnie moda ta ulega zmianie, jednak w dalszym ciągu okrągły kształt ma swoich zwolenników. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy łazienka jest w stylu zdominowanym przez delikatne krawędzie, opływowe kształty i zaokrąglenia to oczywistym wyborem jest kolisty kształt lustra. Im we wnętrzu jest więcej prostokątnych rozwiązań, tym lepszy będzie też taki kształt lustra.

Jaką rolę odgrywa podświetlenie LED lustra w łazience?

Coraz większa grupa osób docenia istotność podświetlenia. Wynika to w szczególności z tego, że jest to coś więcej, aniżeli gadżet. Naturalnie dodatkowe źródło światła pomaga zbudować przyjemny nastrój wokół umywalki, jednakże jego największą zaletą jest podkreślenie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu przygotowanie codziennego makijażu czy golenie zarostu są dużo łatwiejszym oraz przyjemniejszym zadaniem.

Czy warto mieć lustro łazienkowe z ramą?

To pytanie brzmi nieco staromodnie, ale jest nadzwyczaj zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które mają ramę, jest zauważalny. Zwłaszcza ozdobne wersje zyskują ogromną popularność, finalnie na pewno dobrze jest przemyśleć tę kwestię. Jeżeli łazienka posiada klasyczny wystrój, rama jest ciekawym dopełnieniem. W przypadku nowoczesnego designu lepiej postawić na bardziej surowe i ostre kształty lustra bez ramy.

Harmonia w aranżacji łazienki — czy jest ważna?

Z pewnością spójne zaaranżowanie wnętrza zawsze się sprawdzi. Nie można odmówić zasadności jednej całościowej kompozycji. Mówią o tym specjaliści od wystroju i architekci wnętrz. Pomysłów jest bardzo wiele i bardzo wiele jest trendów. Każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie. Łazienka jest miejscem, gdzie dbamy o higienę i wygląd, nieład i chaos, również w designie nie działają korzystnie na samopoczucie. A to jest niezwykle istotne, szczególnie rano kiedy zaspani pierwsze kroki kierujemy do łazienki właśnie.

 

Autor artykułu
Teofil Włodarczyk
Oceń artykuł
Tagi artykułu
lustra lustro do łazienki
Komentarze artykułu
1
Anastazy Włodarczyk

Teraz jest tatki wybór, że można by było lustra wymieniać codziennie.

0 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Sprawdzone metody wyboru lustra do łazienki
  • Data dodania:
  • 4.00
  • 1
Artykuły z tej kategorii
Lustereczko powiedz przecie..., ale żeby powiedziało, musi w łazience być. Nieważne czy wiszące, czy stojące małe, czy duże w oszałamiającej ramie w stylu retro, czy surowe i ostre. Wyboru luster jest ogromna ilość, ale nie może go zabraknąć w żadnej łazience. W związku z tym, że wybranie odpowiedniego, które będzie stanowiło integralną część z łazienką, nie jest proste, przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek, które mogą ułatwić to zadanie.Czy ważny jest rozmiar i kształt lustra w łazience? Jeszcze parę lat temu architekci wnętrz zwracali uwagę na wymiary lustra. Krążyło przekonanie, że nie powinno być ono szersze od umywalki. Aktualnie ta zasada jest bardzo elastyczna oraz niekoniecznie jest stosowana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego gustu właściciela oraz stylu, w którym zbudowana jest łazienka. Na pewno duże rozmiary są obecnie mile widziane. Przyjmuje się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm śred...