Truskawki — owoce, które odznaczają się właściwościami zdrowotnymi!

Truskawki — owoce, które odznaczają się właściwościami zdrowotnymi!

Data dodania:
Ocena
0.00

Coraz więcej osób jest świadomych, jakie właściwości zdrowotne posiada truskawka. Owoc ten ma w sobie spore pokłady witamin, minerałów i błonnika. Wiosną i latem, kiedy jesteśmy bardziej skłonni do zdrowego jedzenia, wybieramy te świeże sezonowe owoce! Polifenole zawarte w owocach jagodowych, do których należy truskawka, obniżają poziom cukru we krwi oraz redukują stres oksydacyjny, dzięki czemu hamują geny prozapalne!

Jakie właściwości prozdrowotne oferują nam truskawki?

Truskawki są nie tylko smaczne, ale gwarantują też wiele różnych właściwości prozdrowotnych. Polecane są dla reumatyków, osobom cierpiącym na dolegliwości wątrobowe, a także tym, którzy cierpią na bóle nerek. Wykazują działanie moczopędne. Truskawki mają znakomity wpływ na serce, pomagają obniżyć złowrogi cholesterol, a także nadciśnienie tętnicze. Może Cię to zdziwić, ponieważ są słodkie, a przy tym wykazują niewielką ilość kalorii. Doskonale poprawiają apetyt i gaszą pragnienie! Nie każdy jest świadom, ale truskawki są przydatne przy zwalczaniu drobnych dolegliwości gardła.

Te słodkie owoce posiadają bardzo dużo witamin! Dlatego powinny je spożywać osoby cierpiące na anemię. Równocześnie świetnie wspierają układ odpornościowy!

Koktajle z truskawek i nie tylko — najlepsze przepisy!

Znaleźć można wiele przepisów z truskawkami w roli głównej. Często zjada się je z cukrem i śmietaną. Inni uwielbiają robić papkę – wyciskają sok widelcem i mieszają wszystko. Z truskawek można robić również pyszne koktajle. Podstawowy ma w sobie zaledwie dwa składniki – mleczko kokosowe i dojrzałe, słodkie owoce. Wystarczy wszystko ze sobą zblendować i gotowe! Do standardowego przepisu możesz dodać płatki owsiane i tym sposobem zrobisz zdrowe oraz odżywcze śniadanie. Truskawki są doskonałym i smakowitym uzupełnieniem wielu ciast. Można je spożywać nie tylko w słodkiej formie, ale też w formie bardziej wytrawnej – jak na przykład w postaci sosów do mięs.

Zdrowotne ciekawostki na temat truskawek!

Witamina C jest w owocach truskawek w ogromnej ilości, nawet większej od pomarańczy i cytryny. Badania wykazały, że osoby, które spożywają truskawki regularnie, tracą na wadze. Jest to dobry przykład na odchudzanie. Spożywanie truskawek poprawia orientację przestrzenną, funkcje poznawcze oraz pamięć. Usuwanie szypułek powinno następować przed bezpośrednim spożyciem. Taki zabieg przedłuża świeżość truskawek, które leżą w lodówce.

Autor artykułu
Jarosława Kowalska
Oceń artykuł
Tagi artykułu
truskawki serce ciśnienie tętnicze pragnienie kalorie witaminy
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii
Coraz więcej osób jest świadomych, jakie właściwości zdrowotne posiada truskawka. Owoc ten ma w sobie spore pokłady witamin, minerałów i błonnika. Wiosną i latem, kiedy jesteśmy bardziej skłonni do zdrowego jedzenia, wybieramy te świeże sezonowe owoce! Polifenole zawarte w owocach jagodowych, do których należy truskawka, obniżają poziom cukru we krwi oraz redukują stres oksydacyjny, dzięki czemu hamują geny prozapalne!Jakie właściwości prozdrowotne oferują nam truskawki?Truskawki są nie tylko smaczne, ale gwarantują też wiele różnych właściwości prozdrowotnych. Polecane są dla reumatyków, osobom cierpiącym na dolegliwości wątrobowe, a także tym, którzy cierpią na bóle nerek. Wykazują działanie moczopędne. Truskawki mają znakomity wpływ na serce, pomagają obniżyć złowrogi cholesterol, a także nadciśnienie tętnicze. Może Cię to zdziwić, ponieważ są słodkie, a przy tym wykazują niewielką ilość k...